مدرسه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها

تحت حمایت پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف

مدرسه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها

تحت حمایت پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف

مدرسه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها

مدرسه توسعه پایدار، عنوان برنامه‌ای است که زیرمجموعه پژوهشکده سیاست گذاری دانشگاه صنعتی شریف شکل گرفته و در تلاش است که به توسعه دانش و توانمندی‌های عمومی مخاطبان خود راجع به حوزه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها یاری برساند. برای آشنایی با سوابق مدرسه، خدمات آن و راه‌های ارتباطی می‌توانید به منوهای سایت مراجعه کنید.

بوتان

سرزمین جاودانی من

کانال تلگرام

کانال تلگرام

کانال تلگرام

آموزش محرومیت زدا

هر دوره آموزشی از مدرسه توسعه پایدار، با یک نظرسنجی در پایان برنامه همراه است؛ 

این نظرات و بازخورها که توسط شرکت کنندگان در برنامه های آموزشی مدرسه توسعه پایدار ثبت می شود، علاوه بر اینکه به ما در اصلاح مسیر کمک می کنند، ممکن است بتوانند به مخاطبان آینده مدرسه نیز دید مناسبی برای تصمیم گیری درباره ثبت نام در دوره های آینده مدرسه ارائه کنند.

ما بخشی از نتایج نظرسنجی ها را اینجا با شما به اشتراک گذاشته ایم تا بهتر بتوانید درباره ثبت نام در برنامه های آموزشی مدرسه توسعه پایدار تصمیم بگیرید.

 

***

 

برخی نقاط مثبتی که شرکت کنندگان در برنامه های مدرسه دیده اند:

(هر بند نظر یکی از شرکت کنندگان قبلی مدرسه توسعه پایدار است)

 

 • مباحث نو و به روز؛ به هم پیوستگی مطالب؛ ارتباط خوب بین مدرس و شرکت کنندگان؛ دخیل کردن افراد در بحث ها؛ اطلاعات قوی مدرس
 • فضای گفتگوی تعاملی؛ ارائه مثالهای ملموس که مخاطب را درگیر خود می کند
 • برای من، اولین کارگاهی بود که با توجه به زمان اندکش، ولی کاربردی بود و من تونستم همون اطلاعاتی که در سر دوره یادمی گرفتم، به ذهن بسپارم و در طول فعالیت هایم از اونها استفاده کنم... نکته دیگه، تعداد زیادی مثالهای قابل لمس و به روز بود که خیلی ها با اون سر و کار داشتند ... و همچنین تمرینات گروهی موثر، چون هر یک از افراد گروه، ایده های مربوط به حوزه خود را داشتند و این باعث میشد افراد برای یک مسئله، با دیدگاه ها و فکرهای مختلف آشنا بشوند.
 • تنوع حضور افراد از بخش های مختلف(خصوصی، دولتی، دانشگاهی، مردم نهاد و ...)
 • آشنایی با مدل های عینی روز که در حوزه مسئولیت اجتماعی و توسعه پایدار مطرح است؛ یعنی بر خلاف کلاس های آکادمیک، از مباحث انتزاعی صرف پرهیز شده بود و به سراغ موارد مشخص رفته بودید. همچنین سعی شده بود از مدل های موفق ایران حرف زده بشه که برای خود من بسیار جذاب بود و احساس بهتری داشتم از اینکه بخوام درباره خارج از ایران خیلی ارمان شهر بافی کنم. در حین این جلسات از تجربه اون ها هم البته محروم نبودیم.
 • فضای تعاملی واقعی و دوستانه؛ همچنین تلاش برای در گیر کردن تمامی افراد در روند جلسات و کار گروهی
 • با وجود ساعت نامناسب جلسات (درست بعد از یک روز کاری)، اما با شیوه اداره مناسب جلسات و انجام کارهای گروهی و کیس های جالب خستگی احساس نمی شد.
 • تجربه بسیار خوب و مفیدی بود و  من بعد با نگاه متفاوت و بازتری به مسائل توسعه پایدار نگاه میکنم
 • آشنایی با دوستان از بخش های مختلف در این دوره بسیار ارزشمند بود و تجربه و دانش هر کدام از عزیزان، دنیایی را پیش روی ما گشود
 • مهمان های دعوت شده بسیار خوب بودند و به غنای بیشتر بحث ها کمک کردند

 

برخی توصیه هایی که شرکت کنندگان قبلی برای آیندگان درباره حضور در مدرسه توسعه پایدار داشته اند:

(هر بند نظر یکی از شرکت کنندگان قبلی مدرسه توسعه پایدار است)

 

 

 

 • همه جلسات شرکت کنند و غیبت نداشته باشند
 • وقتی در اولین دوره با چنین کیفیت خوبی اجرا می‌شود، قطعا در دوره های بعدی از این هم بهتر خواهد بود و حتما توصیه میکنم که شرکت نمایید.
 • حتما پروژه پایانی را انجام دهند و ارتباط با سایر همراهان دوره داشته باشند
 • با آگاهی در برنامه شرکت کنید؛ در ابتدا با مطالعه سرفصلها، انتظارات خود را با سرفصلها مقایسه کنید و بدانید چه مطالبی قرار است تدریس شود
 • برای تغییر نگرش شما نسبت به مسائل پیش رو و شاید تلنگر دادن شما حتی نسبت به کارهایی که در حال حاضر با آن درگیر هستید، شرکت در مدرسه توسعه پایدار میتواند تاثیرگذار باشد.
 • این دوره، بیشتر حول مفاهیم پایه توسعه پایدار  و در حد آشنایی شما خواهد بود؛ اما سر نخ هایی را به شما می دهد که بعدا خودتان بیشتر مطالعه و دنبال کنید.
 • قطعا به میزان زمانی که صرف می کنید برایتان داشته دارد و از سطح آموزش رسمی به شدت بالاتر است؛ اما به این دوره به چشم یک کارگاه آموزش تکنیکال نگاه نکنید؛ زیرا توسعه پایدار قرار نیست مثل کارگاه اموزش word در نهایت برای شما دستاورد از جنس فنی داشته باشد... بلکه گشودگی دید و ترغیب به سمت اتفاقات و تغییرات مثبت کفایت می کند. اتفاق بهتر در واقع قرار است بعد از تموم شدن کارگاه در پروژه های اجتماعی دیگرتان دیده شود.
 • این مدرسه ضمن معرفی مفاهیم مرتبط با توسعه پایدار، در شکل گیری ایده های فکری و کاری مفید است. به علاوه، بدلیل حضور شرکت کنندگان از سازمان ها و شرکت های مختلف، زمینه ایجاد فعالیت های مشترک با هریک از آنان را فراهم می آورد؛ در مجموع، در تغییر طرز فکر و عملکرد شرکت کنندگان نسبت به هرآنچه که منجر به ناپایداری توسعه می شود، موثر است. 
 • اگر به این موضوعات علاقمند هستید، در ثبت نام در مدرسه توسعه پایدار تردید نکنید.
 • اگر با هزینه ثبت نام مدرسه مشکلی نداشتید، شرکت در آن را توصیه می کنم.
 
امتیازات و ارزیابی های کمی شرکت کنندگان قبلی:
(این نظرات به مانند ارزیابی های کیفی بالا، در پایان هر دوره از مدرسه گردآوری می شوند)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
مدرسه توسعه پایدار

ارسال نظر

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.