مدرسه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها

تحت حمایت پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف

مدرسه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها

تحت حمایت پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف

مدرسه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها

مدرسه توسعه پایدار، عنوان برنامه‌ای است که زیرمجموعه پژوهشکده سیاست گذاری دانشگاه صنعتی شریف شکل گرفته و در تلاش است که به توسعه دانش و توانمندی‌های عمومی مخاطبان خود راجع به حوزه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها یاری برساند. برای آشنایی با سوابق مدرسه، خدمات آن و راه‌های ارتباطی می‌توانید به منوهای سایت مراجعه کنید.

بوتان

سرزمین جاودانی من

کانال تلگرام

کانال تلگرام

کانال تلگرام

آموزش محرومیت زدا

این دوره نخستین دوره از مدرسه توسعه پایدار بود که از تاریخ 23 بهمن تا 21 اسفند 1396 برگزار شد. 13 خانم و 8 آقا در این برنامه شرکت کردند. 


از ویژگی های  این دوره از مدرسه، حضور سه مهمان به شرح زیر بود که کمک کردند تا بحث های عملیاتی بیشتری درباره تجارب مرتبط با توسعه پایدار داشته باشیم:


  • 1-دکتر شوان صدرقاضی
    • دکتر شوان صدر قاضی از دانشگاه UNU-Merit هلند، از فرصت های جدید کار و تحصیل در حوزه توسعه پایدار و CSR صحبت کردند. آقای دکتر صدرقاضی، در دانشگاه سازمان ملل در شهر مازتریخت هلند بر روی موضوع نوآوری های اجتماعی و فراگیر کار می کنند. ایشان اسفند ماه برای سفری به ایران تشریف آورده بودند و دعوت ما را برای حضور در یکی از جلسات مدرسه توسعه پایدار پذیرفتند.
  • 2-دبیر شبکه کارآفرینی اجتماعی رسالت
    • نماینده شبکه کارآفرینی اجتماعی رسالت، ما را با تجربه مشارکت بخش خصوصی، مردم نهاد،و دانشگاه جهت تشکیل نخستین الگوی توسعه کارآفرینی اجتماعی در کشور آشنا کرد. این شبکه به عنوان اولین و تنها الگوی مشارکتی غیردولتی در حوزه کارآفرینی اجتماعی در خاورمیانه توانسته است دستاوردهای قابل توجهی داشته باشد.
  • 3-نماینده جمعیت امام علی(ع)
    • جمعیت امام علی(ع) توانسته تجارب موفقی در حوزه کارآفرینی اجتماعی شکل دهد. در این دوره از مدرسه، نماینده جمعیت، آقای سامان خواجه زاده، مهمان ما بودند تا از تجربه کیسه های دوستدار محیط زیست «سبزین دست» که با هدف کمک به مادران سرپرست خانوار و کودکان کار طراحی و تولید می شوند، صحبت کنند و ما را با وجوه مختلف راه اندازی این کسب و کار اجتماعی و مشارکت هایی که با بخث خصوصی و عمومی شکل داده اند، آشنا نمایند.
از دیگر اتفاقات جالب توجه مدرسه زمستانی توسعه پایدار شریف در سال  1396، دعوت یکی از شرکت کنندگان از شرکت ماهتاب گستر به بازدید از یکی از پروژه های موفق مسئولیت اجتماعی این مجموعه به نام «پارک انرژی های نو و مدرسه فردا» بود. در این برنامه که به صورت فوق برنامه و در قالب یک بازدید نیم روزه صورت پذیرفت، شرکت کنندگان از نزدیک با ابعاد مختلف این برنامه مسئولیت اجتماعی آشنا شدند.

مدرسه توسعه پایدار