مدرسه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها

تحت حمایت پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف

مدرسه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها

تحت حمایت پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف

مدرسه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها

مدرسه توسعه پایدار، عنوان برنامه‌ای است که زیرمجموعه پژوهشکده سیاست گذاری دانشگاه صنعتی شریف شکل گرفته و در تلاش است که به توسعه دانش و توانمندی‌های عمومی مخاطبان خود راجع به حوزه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها یاری برساند. برای آشنایی با سوابق مدرسه، خدمات آن و راه‌های ارتباطی می‌توانید به منوهای سایت مراجعه کنید.

بوتان

سرزمین جاودانی من

کانال تلگرام

کانال تلگرام

کانال تلگرام

آموزش محرومیت زدا

 

(این رویداد برگزار شده است)

 

 

سلسله نشست‌های توسعه پایدار برای ایران-پرونده کسب و کار و جامعه

 

همیاری اجتماعی بخش خصوصی برای کمک به بحران کرونا
بازخوانی تجربه و درس آموخته‌های «کمپین نَفَس» 

دوشنبه 30 تیر-ساعت 17 تا 19:30 (بر بستر فضای مجازی)

 

 

***(توجه: این رویداد به شکل مجازی برگزار می شود)***

لینک ثبت نام در انتهای صفحه قرار دارد

 


درباره رویداد

چالش‌ها و بحران‌های ملی، یکی از حوزه‌های مهم نقش آفرینی بخش خصوصی و فعالین اقتصادی برای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود است. در  نخستین روزهای اسفندماه 1398 و همزمان با همه گیری بیماری کرونا، و شوک وارده به نظام سلامت کشور، یک مشارکت و همیاری جمعی بین فعالین اقتصادی و بخش خصوصی شکل گرفت تا با تجمیع امکانات، بتوانند یکی از متفاوت‌ترین کمپین‌های مسئولیت اجتماعی فعالین اقتصادی را برای کمک به مسائل حاد کشور، رقم بزنند. 

کمپین نفس، با بهره گیری از توان و منابع بخش خصوصی و فعالان اقتصادی و با همراهی و حمایت اتاق‌های بازرگانی سراسر ایران، برای حل هر چه زودتر و بهتر بحران شیوع بیماری کرونا (COVID-19) در کشور شروع به کار کرد. این کمپین در مدت فعالیت خود توانست با جذب کمک‌هایی با ارزش بیش از 20 میلیارد تومان، و کمک به بیش از 270 بیمارستان در سراسر کشور، سهم مهمی در تامین اقلام و تجهیزات مورد نیاز نظام سلامت(از لوازم و اقلام حفاظتی گرفته تا تجیهزات بیمارستانی) برای مقابله با بیماری کرونا ایفا کند.

کمک‌های موردی و جداگانه بخش خصوصی در قالب مسئولیت اجتماعی، در کشور ما اتفاق تازه‌ای نیست؛ اما به باور ما، کمپین نفس به واسطه ابتکاری که از جهت حرکت جمعی و شبکه ای و تجمیع منابع در بخش خصوصی برای کمک به یک بحران مهم کشور داشت، تجربه ای ناب، ارزشمند و حاوی درس آموخته های شنیدنی است که بازخوانی و مرور آنها، می‌تواند به یادگیری و بهتر شدن این قبیل مشارکت‌ها در بحران های بعدی کشور، یاری برساند. 

این پویش با هدف کاهش دردها و رنج های مردم ایران، کادر فداکار درمان کشور و بنگاه های اقتصادی بخش خصوصی فعالیت خود را آغاز کرده است و در خلال بیش از چهار ماه فعالیت شبانه روزی اعضای خود، درس آموخته های فراوانی برای به اشتراک گذاری با سایر نهاد ها و سمن های کشور دارد که در این نشست تلاش خواهد شد تا ضمن مرور کارنامه کمپین نفس، مهمترین تجارب موفقیت و شکست این پویش به بحث گذاشته شود.

در این جلسه از سلسله نشست‌های «توسعه پایدار برای ایران» با حضور جمعی از دست اندرکاران و فعالین این کمپین، ضمن آشنایی با روند اجرایی آن، نقاط قوت و نیز نقاط قابل بهبود آن را با یکدیگر مرور خواهیم کرد. ما در کنار یکدیگر، و با تجمیع منابع و توانمندی ها، می‌توانیم بر مشکلات، بهتر چیره شویم و با این نگاه، کمپین نفس، یک تمرین ناب و مثال زدنی برای همیاری جمعی جهت کمک به کشور عزیزمان بوده است. از همه شمایی که دل در گرو آبادانی و پیشرفت کشور دارید، دعوت می‌کنیم که در این نشست همراه ما باشید. 

مخاطبان اصلی: واحدهای مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی بنگاه‌های اقتصادی،مسئولین اتاق‌های بازرگانی، کارآفرینان، خیرین، سازمان‌های مردم‌نهاد، فعالین و دست اندرکاران حوزه سلامت  


 

همه شما دعوتید!

کمپین نفس، یکی از خاص‌ترین و متفاوت‌ترین اشکال همیاری بخش خصوصی با یکدیگر برای کمک به بحران‌های جاری کشور بوده است. از شما دعوت می‌کنیم که در این نشست که با حضور افراد ارزشمندی از دست اندرکاران رده بالای این کمپین که سوابق قابل توجهی نیز در فضای کسب و کار کشور داشته اند، شرکت کنید. تا در کنار هم، بیشتر یاد بگیریم از راه های ممکن برای بهتر کردن حال جامعه امروزمان.

 

***

 

 ارائه دهندگان


 

  • پدرام سلطانی (فعال اقتصادی و نایب رییس سابق اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران) نقش در کمپین نفس: موسس و رئیس شورای راهبردی پویش
  • علی شریعتی (مدیر صادرات هلدینگ اکت -گروه صنعتی گلرنگ-) نقش در کمپین نفس: دبیر کارگروه مسوولیت اجتماعی و جلب مشارکت ها
  • پویا فیروزی (نایب رئیس شرکت پرتو درمان گروه و مدیر پروژه بر و بحر ایران) نقش در کمپین نفس: دبیر کارگروه زنجیره تامین کالا و لجستیک
  • فرزین فردیس (بنیانگذار و رییس هیات مدیره گروه صنعتی پارس سامان) نقش در کمپین نفس: مدیر کارگروه اطلاع رسانی کمپین

 

 

درباره سلسله رویداد «توسعه پایدار برای ایران»


سلسله نشست‌های «توسعه پایدار برای ایران» توسط مدرسه توسعه پایدار و با همراهی حامیان آن از مهر 1397 برگزار می‌شود. این نشست‌ها به بررسی مسائل مهم و اولویت‌های توسعه پایدار ایران در بخش‌های دولتی، خصوصی و مردمی و با نگاهی ویژه به تجارب منتخب داخلی و بین‌المللی و با هدف ترویج مفاهیم مرتبط و راه‌کارهای عملیاتی برای فعالین و علاقه‌مندان حوزه توسعه پایدار برگزار می‌شود. سوابق این رویدادها را در این لینک می توانید ببینید.

 

 

***************************

 

ثبت نام و نحوه شرکت در این رویداد


این رویداد به شکل مجازی برگزار می شود. شما از هر جای ایران، با یک گوشی هوشمند یا یک کامپیوتر/لپ تاپ متصل به اینترنت میتوانید در این برنامه شرکت کنید. در روز نشست، لینک شرکت در برنامه برایتان ایمیل و پیامک خواهد شد. لطفا در ورود آدرس ایمیل، تلفن و مشخصات خود دقت کنید. 

 

ثبت نام در نشست: (کلیک کنید)  

*مدرسه توسعه پایدار، یک نهاد غیر انتفاعی است. هزینه دریافتی این نشست، جهت اطمینان از حضور شماست و به پوشش هزینه‌های جاری فعالیت های مدرسه توسعه پایدار، اختصاص می‌یابد. اگر قصد حمایت بیشتری از فعالیت های مدرسه توسعه پایدار دارید، این لینک را ببینید.

 

*در صورت هرگونه سوال، می توانید با شماره (09129458095) تماس بگیرید.

مدرسه توسعه پایدار