مدرسه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها

تحت حمایت پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف

مدرسه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها

تحت حمایت پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف

مدرسه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها

مدرسه توسعه پایدار، عنوان برنامه‌ای است که زیرمجموعه پژوهشکده سیاست گذاری دانشگاه صنعتی شریف شکل گرفته و در تلاش است که به توسعه دانش و توانمندی‌های عمومی مخاطبان خود راجع به حوزه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها یاری برساند. برای آشنایی با سوابق مدرسه، خدمات آن و راه‌های ارتباطی می‌توانید به منوهای سایت مراجعه کنید.

بوتان

سرزمین جاودانی من

کانال تلگرام

کانال تلگرام

کانال تلگرام

آموزش محرومیت زدا

سمینار آموزشی مجازی(وبینار)
بازگویی تجربه یک سفر آموزنده و توسعه‌ای به کنیا(Kenya)
پنجشنبه 28 فروردین-ساعت 15 تا 17

 

موضوع این وبینار:
کنیا، کشوری نسبتا کوچک و در شرق آفریقا، به عنوان آزمایشگاه توسعه در دنیا شناخته می‌شود. فقر مطلق مردمان این کشور در مقیاس گسترده، موضوع جذابی برای سازمان‌های پژوهشی و علمی دنیا شده تا در آن سرنخ های توسعه و فقرزدایی را دنبال کنند. تعداد و ابعاد مداخله‌های اجتماعی بیرونی در این کشور بسیار زیاد است و آن را به یک مقصد مهم برای فعالیت گروه‌های پژوهشی و سازمان‌های بین المللی گوناگون تبدیل کرده است.

امین یوسفی، مدتی پیش، از طرف دانشگاه LSE و در قالب پروژه درس «طراحی نوآوری اجتماعی» راهی یکی از بزرگترین زاغه نشین های دنیا با بیش از 2 میلیون جمعیت در نزدیکی نایروبی(پایتخت کنیا) شد. در این سمینار آموزشی، ضمن شنیدن تجربه سفر 10 روزه امین یوسفی به این کشورو آشنایی با حال و هوای زندگی مردمان آن، با نگاهی انتقادی به گفتگو راجع به مواجهه سازمان‌های بین‌المللی با کشورهای فقیر در پروژه‌های پژوهشی-توسعه‌ای خواهیم پرداخت. 


درباره ارائه دهنده: 
محمد امین یوسفی، در حال حاضر و با حمایت «موسسه حامی علوم انسانی» مشغول به تحصیل در رشته «نوآوری و کارآفرینی اجتماعی» در دانشگاه LSE (مدرسه اقتصاد لندن) است. زمینه کلی علاقه‌مندی او، رویکردهای نوآورانه در مقابله با فقر است و به طور مشخص‌تر، بر دو حوزه سرمایه گذاری اجتماعی(social investment) و مدل های رشد در بنگاه های اجتماعی، تمرکز دارد.


مخاطبان:
عموم فعالین اجتماعی و سازمان‌های مردم نهاد به ویژه پژوهشگران، فعالین و دنبال کنندگان مباحث توسعه و فقرزدایی؛ کارشناسان و مدیران دستگاه‌های دولتی و حاکمتی و سیاستگذاری در حوزه فقر و محرومیت زدایی، و تمامی ذهن‌های یادگیرنده‌ای که دوست دارند به پیشرفت و آبادانی ایران عزیزمان، یاری برسانند و به دنبال آشنایی با تجارب بین‌المللی در این حوزه هستند.

 

***
 

ثبت نام: ظرفیت تمام شد

ظرفیت زیرساخت ما برای این جلسه محدود است. برای ثبت نام، کافی است که حداکثر تا 27 فروردین و قبل از تمام شدن ظرفیت، از طریق لینک زیر، با پرداخت مبلغ 15000 تومان(به صورت اینترنتی) ثبت نام خود را قطعی کنید.

لینک ثبت نام>>>>ظرفیت تمام شد (توجه کنید که مبلغ را 150000 ریال وارد کنید)

*برای شرکت در جلسه نیاز به نصب هیچ ابزار فنی و نرم افزار خاصی ندارید. شما با یک کامپیوتر یا گوشی هوشمند متصل به اینترنت پرسرعت، می‌توانید از هر جای ایران و به راحتی در این جلسه شرکت کنید. لینک شرکت در دوره، برای شما صبح روز وبینار، ایمیل می‌شود. در وارد کردن درست ایمیل خود، دقت کنید.

*اگر در حین ثبت نام با مشکلی ایجاد شدید، با شماره 09129458095 ( 10 صبح تا 8 شب) تماس بگیرید.

 

***

 

طرح سوالات در  بخش پرسش و پاسخ:

در این جلسه فقط به تجربه آقای یوسفی از سفر کنیا پرداخته خواهد شد(و نه موضوعاتی از قبیل ادامه تحصیل در دانشگاه LSE و رشته نوآوری اجتماعی). برای اینکه مدیریت بهتری بر بخش پرسش و پاسخ جلسه داشته باشیم، ترجیحا سوالات خود را تا یک روز قبل از جلسه به ایمیل iransdschool@gmail.com یا شماره 09129458095 در تلگرام با ذکر نام ارسال کنید. سوالات توسط دبیر جلسه مطرح می شوند.

البته در حین جلسه هم امکان طرح سوالات به شکل شفاهی و کتبی وجود دارد. ولی با توجه به تعداد نفرات شرکت کننده، و مدیریت بهتر جلسه، وقت کمتری به آن اختصاص خواهد یافت.

مدرسه توسعه پایدار

ارسال نظر

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.