مدرسه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها

تحت حمایت پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف

مدرسه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها

تحت حمایت پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف

مدرسه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها

مدرسه توسعه پایدار، عنوان برنامه‌ای است که زیرمجموعه پژوهشکده سیاست گذاری دانشگاه صنعتی شریف شکل گرفته و در تلاش است که به توسعه دانش و توانمندی‌های عمومی مخاطبان خود راجع به حوزه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها یاری برساند. برای آشنایی با سوابق مدرسه، خدمات آن و راه‌های ارتباطی می‌توانید به منوهای سایت مراجعه کنید.

بوتان

سرزمین جاودانی من

کانال تلگرام

کانال تلگرام

کانال تلگرام

آموزش محرومیت زدا

مدرسه توسعه پایدار، در تلاش است که برای فراهم آوردن امکان حضور علاقه مندان از بخش های مردم نهاد و دانشجویی، برای هر دوره از مدرسه، تعدادی بورسیه و کمک هزینه آموزشی(scholarship) ارائه نماید. این بورسیه ها، به شکلی رقابتی ارائه می شوند و برای دریافت آنها بایستی اقدام (Apply) کرد.

برای هر دوره از مدرسه، کافیست در فهرست پایین صفحه به تعداد و شرایط بورس ها و کمک هزینه هایی که ارائه شده است، توجه کنید و چنانچه خود را واجد شرایط می دانید، از طریق ایمیل مدرسه(iransdschool@gmail.com) و قبل از مهلت اعلام شده، مدارک زیر را ارسال کنید:

 

 1. رزومه(سوابق کاری، تحصیلی و اجتماعی)
 2. بیانیه هدف(S.O.P): بیانیه هدف یا SOP، یک یادداشت یک تا حداکثر دو صفحه ای است که در آن شما توضیح می دهید که چرا تمایل به شرکت در این دوره از مدرسه را دارید.
علت نیاز به Apply و ارسال مدارک بالا برای دریافت کمک هزینه این است که ما می خواهیم مطمئن شویم این بورس به کسانی تعلق می گیرد که شایستگی لازم را داشته باشند و در عین حال شرکت در مدرسه و استفاده از بورس، به آنها کمک بیشتری نسبت به سایرین می کند.
 • توجه کنید که با مشمولان بورس آموزشی در هر دوره از مدرسه، پس از پایان مهلت دریافت تقاضا ها، و بررسی مدارک تماس گرفته خواهد شد و منتخبان، می توانند بعد از آن، فرآیند ثبت نام خود را کامل نمایند.
 • ارسال زودتر درخواست استفاده از بورس، در شرایط برابر، اولویت بالاتری جهت پذیرفته شدن در مدرسه ایجاد خواهد کرد.
 • اگر رزومه پر حجم و قوی ندارید، اشکال ندارد. ما رزومه ها را بر اساس مرتبط بودنشان می سنجیم و نه بر اساس قوی بودنشان. لذا دانشجویان مقطع کارشناسی و جوانان تازه فارغ التحصیل، با تمرکز بر نگارش «بیانیه هدف»، مدارک خود را برای ما ارسال کنند.
 • بورس ویژه: چنانچه شرایط مالی شما اجازه نمی دهد که حتی با دریافت کمک هزینه های تعیین شده، در مدرسه شرکت کنید، و از سوی دیگر علاقه‌مند هستید که حتما در مدرسه شرکت کنید، باز هم درخواست خود را برای ما بفرستید. منتهی، ضمن ارسال رزومه و بیانیه هدف، برای ما محدودیت مالی خود را توضیح دهید که با چه شرایطی امکان حضور در مدرسه را دارید. ما سعی می کنیم در هر دوره بتوانیم هزینه برخی علاقه مندان ویژه که در این دسته می گنجند را بیشتر از کمک هزینه های اعلامی، پوشش دهیم.
 • چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق راه های ارتباطی مدرسه(بخش تماس با ما) مطرح کنید.

 

******************

کمک هزینه ها و بورس های آموزشی هر دوره از مدرسه:

 

 • دوره ششم- مدرسه پاییزه  توسعه پایدار شریف(1398):

با حمایت مرکز توسعه پایدار پژوهشکده سیاست گذاری دانشگاه شریف، تعداد 5 کمک هزینه آموزشی 400 هزار تومانی برای ثبت نام علاقه مندان سازمانهای مردم نهاد و 5 کمک هزینه آموزشی 500 هزار تومانی برای ثبت نام علاقه مندان دانشجو در نظر گرفته شده است. 

مهلت ارسال مدارک لازم(رزومه و SOP) برای تقاضای دریافت این بورس، ساعت دوازده شب دوشنبه 6 آبان 1398 است. منتخبین و مشمولین بورس، تا 8 آبان مشخص می شوند و با ایشان تماس گرفته خواهد شد.

توجه کنید که مشمولین این بورس ها اگر از سازمان های مردم نهاد باشند، می توانند با هزینه 500 هزار تومانی و اگر از دانشجویان باشند، می توانند با هزینه 400 هزار تومانی در مدرسه پاییزه توسعه پایدار شریف ثبت نام کنند.

همچنین توجه کنید که این بورس ها به عزیزان شرکت کننده از طرف بخش خصوصی و سازمانهای دولتی تعلق نمی گیرد. بلکه تنها مختص دانشجویان و یا فعالین سازمانهای مردم نهاد است.

 • تعهدات پذیرفته شدگان بورس:
  • پذیرفته شدگان کمک هزینه دانشجویی یا سازمان های مردم نهاد، متعهد می‌شوند در قبال دریافت کمک هزینه جهت شرکت در دوره‌ پاییزه مدرسه توسعه پایدار، به میزان 30 ساعت مفید، خدمات داوطلبانه در رویدادهای مدرسه توسعه پایدار(نظیر نشست‌ها، امور تحقیقاتی، پویش‌ها و سایر فعالیت‌ها) ظرف یک سال بعد از برگزاری دوره، ارائه کنند. اطلاعات بیشتر در این رابطه با توجه به رزومه و سوابق افراد، پس از پذیرش در کمک هزینه به ایشان ارائه خواهد شد. 
مدرسه توسعه پایدار