نشست مشاغل اجتماعی

نشست سی‌ودوم

به سوی شغل‌های اثرگذار اجتماعی

دوگانۀ «گذران معیشت» و «کمک به حل مسائل اجتماعی»

تاریخ نشست: پنج‌شنبه، 20 اردیبهشت 1403

ساعت برگزاری: 9 تا 12:30

نحوه برگزاری: حضوری/ غیر حضوری

محل برگزاری: تهران، خیابان حبیب اللهی، میدان تیموری، جنب دانشکده مکانیک، پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف

سخنرانان: رضا درمان، کتایون محمودی، زویا چگینی، هامون طهماسبی، متین شهیاد

درباره رویداد

کسانی که دغدغه و علاقه در حوزهٔ مسائل اجتماعی دارند همواره با سوالاتی از این دست روبرو هستند که آيا می‌توانند شغل مناسبی هم‌راستا با همین دغدغه‌ها نیز داشته باشند؟ کجا دنبال چنین شغلی بگردند و اصلا چه گزینه‌های متعددی برای کار در حوزه اجتماعی پیش رو دارند؟

بسیاری از این افراد، در نتیجۀ نیافتن پاسخ مناسب برای این سوالات، به ناچار به کار در حوزه‌های غیر اجتماعی و غیر مرتبط با دغدغه‌ یا علایقشان می‌پردازند و نهایتا دغدغه‌های اجتماعی خود را به شکل محدود از طریق فعالیت‌های داوطلبانه یا کمک‌های موردی به سازمان‌های مردم‌نهاد و خیریه پیگیری می‌کنند.

از طرفی دیگر، سازمان‌هایی که به دنبال افراد مناسب برای موقعیت‌های شغلی اجتماعی هستند، در پیدا کردن نیرو دچار مشکل هستند و نمی‌دانند چگونه می‌توانند به آنها دسترسی داشته باشند و در بسیاری مواقع نیازشان را به شکل ناقص با دانش‌آموختگان رشته‌های مهندسی و فنی یا گزینه‌های دم‌دستی در میان دانش‌آموختگان رشته‌های علوم اجتماعی بر طرف می‌کنند (و نه لزوما با گزینه‌های شایسته و تراز بالا).

مدرسه توسعه پایدار با شناسایی این مسالۀ مهم، قصد دارد برای پر کردن شکاف موجود در تامین بازار مشاغل اجتماعی قدم‌های موثری بر دارد. در گام نخست، و در قالب این نشست قصد داریم که فضایی برای آشنایی با مشاغل حوزهٔ اجتماعی، الزامات ورود به آن و چالش‌های فضای بالقوهٔ کار در این مشاغل در ایران فراهم کنیم.

 

مخاطبان این نشست: عموم دغدغه‌مندان یا تحصیل‌کردگان حوزه اجتماعی هستند که علاقه‌مند به این هستند که مسیر شغلی خود را نیز در همین حوزه تعریف کنند.

 

در این نشست، علاوه بر سخنرانی‌هایی برخاسته از تجربه و مطالعات مرتبط و دسته اول در این رابطه، یک خبر ویژه (از ابتکار جدید مدرسه توسعه پایدار در این حوزه) را نیز به گوش مخاطبان خواهیم رساند.

سخنرانان

رضا درمان

مدیرعامل موسسه ابتکار و توسعه نوید

کتایون محمودی

عضو هیئت امنا و مدیر اسبق منابع انسانی انجمن حامی

زویا چگینی

تسهیلگر اجتماعی

هامون طهماسبی

مدیر مدرسه توسعه پایدار

متین شهیاد

متین شهیاد

پژوهشگر حوزه کسب‌وکار اجتماعی

ثبت نام نشست

  • هزینه شرکت حضوری، 60 هزار تومان
  • هزینه شرکت مجازی، 40 هزار تومان
  • نشانی محل برگزاری: تهران، خیابان حبیب اللهی، میدان تیموری، ورودی شمالی دانشگاه صنعتی شریف، جنب دانشکده مکانیک، پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف
  • بدون ثبت نام قبلی (پیش از اتمام ظرفیت) حضور در این برنامه امکان‌پذیر نیست. ثبت نام کنندگان مجازی، لینک ورود به نشست را یک روز قبل از برنامه از طریق ایمیل دریافت خواهند کرد.