مدرسه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها

وابسته به پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف

مدرسه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها

وابسته به پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف

مدرسه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها

مدرسه توسعه پایدار، عنوان برنامه ای است که زیرمجموعه پژوهشکده سیاست گذاری دانشگاه صنعتی شریف شکل گرفته است و در تلاش است که به توسعه دانش و توانمندی های عمومی مخاطبان خود راجع به حوزه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان ها یاری برساند. برای آشنایی با سوابق مدرسه، دوره های آتی و راه های ارتباطی می توانید به منوهای سایت مراجعه کنید.

بشاگرد

کانال تلگرام

کانال تلگرام

کانال تلگرام

توسعه پایدار چیست، چگونه زندگی و کسب و کار ما را متحول می‌کند و ما در سطوح مختلف برای نزدیک شدن به آن چه می‌توانیم بکنیم؟ 

دوره های آموزشی «مدرسه توسعه پایدار»، قصد دارد تا ضمن آشنایی مخاطبان خود با ابعاد مختلف مفهوم توسعه پایدار، به سوالاتی از این جنس که بیان شد، پاسخ دهد. این برنامه تلاش دارد که بخشی از خلاء محتوای بومی مورد نیاز کشور را برای علاقه‌مندان، فعالین اجتماعی و اقتصادی و سیاست‌گذاران، تامین کند و ره توشه ای کاربردی برای فعالیت در حوزه توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی سازمان ها را به ایشان عرضه کند.

در سطح بین المللی، تحقیقات گسترده ای راجع به چگونگی آموزش اثربخش مباحث مرتبط با توسعه پایدار(sustainable development) و مسئولیت اجتماعی سازمانها، در جریان بوده و هست. مدرسه توسعه پایدار، تلاش دارد که با بهره گیری از آخرین دستاوردهای تحقیقاتی در این حوزه، از شیوه های تدریس سنتی و ناکارآمد فاصله بگیرد و در یک فضای تعاملی، و همراه با مشارکت جمعی در تحلیل مباحث، و انجام تمرین های گروهی، در جهت تعمیق آموخته ها گام بردارد.

دوره های آموزشی مدرسه توسعه پایدار شریف، یک دوره ترجمه‌ای نیستند و برای مباحث ارائه شده در آن، برنامه‌ریزی و طراحی بومی منحصربفردی صورت گرفته است و حتی جالب است بدانید که خود برگزاری این دوره نیز، تحت یک کار پژوهشی مداوم جهت ارزیابی اثربخشی است که نتایج آن به ارتقا و بروز رسانی دوره‌های بعدی مدرسه نیز کمک می‌کند. میزان رضایت بالای شرکت کنندگان قبلی دوره‌های آموزشی مدرسه، یکی از نشانه‌های موفقیت آن، بوده است.

دنیای امروز، درگیر مسئله آموزش توسعه پایدار است و ما سعی داریم در برنامه‌های مختلفی که ذیل این مدرسه تعریف می‌شود، یکی از الگوهای موفق آموزشی توسعه پایدار را شکل دهیم که حتی در سطح بین‌المللی نیز حرف برای گفتن و الگوبرداری داشته باشد.

جهت آشنایی با نظرات شرکت کنندگان قبلی دوره‌های مدرسه، می‌توانید این لینک را ببینید و نیز گزارشی از برگزاری دوره‌های قبلی را در انتهای این صفحه مشاهده کنید. همچنین در نظر داشته باشید که برنامه‌های آموزشی مدرسه توسعه پایدار در طول سال در تاریخ‌های مختلفی برگزار می‌شود؛ برای ثبت نام در دوره بعدی مدرسه توسعه پایدار، کافی است که بر دوره در حال ثبت نام کلیک کنید و مراحل ثبت نام را مطابق راهنما طی کنید.  

 

 
 
برنامه دوره های آموزشی آینده مدرسه توسعه پایدار، به شرح زیر است:
 
دوره ششم فصلی: مدرسه پاییزه توسعه پایدار 98
13 آبان تا 25 آذر 1398-هر دوشنبه ساعت 3.5 تا 7.5- به مدت جمعا 28 ساعت
مهلت ثبت نام زودهنگام و با 10 درصد تخفیف: تا 12 مهر
مهلت ثبت نام عادی: 12 آبان(در صورت وجود ظرفیت خالی-ظرفیت محدود: 20 نفر)
 
 
********
 
دوره های گذشته:
 
 • مدرسه بهاره توسعه پایدار-خرداد و تیر 1398
  • این دوره از 20 خرداد تا 17 تیر 1398، هر دوشنبه ساعت 4 تا 8( به مدت جمعا 20 ساعت) برگزار شد(گزارش دوره به زودی درج خواهد شد)
 • مدرسه پاییزه توسعه پایدار-آذر 1397
 • مدرسه تابستانی توسعه پایدار-مرداد 1397
  • این دوره، که سومین دوره جامع فصلی مدرسه بود، از 24 تیر تا 21 مرداد 1397، هریکشنبه ساعت 3 تا 7 بعدازظهر(جمعا 20 ساعت) برگزار شد. (گزارشی مختصر از دوره)
 • کارگاه آموزشی «سرنخ هایی به توسعه پایدار»-مرداد1397
  • این کارگاه که شکل فشرده تری از برنامه های جامع فصلی مدرسه بود، بنا به تقاضاهای دریافتی از عزیزان شهرستانی و با هدف حضور علاقه‌مندانی که فرصت و امکان حضور در برنامه های جامع فصلی مدرسه را ندارند، طراحی و اجرا شد(گزارش کارگاه).
 • مدرسه بهاره توسعه پایدار-خرداد 1397
  • این دوره، از 2 اردیبهشت تا 6 خرداد 1397، هر یکشنبه ساعت 3 تا 7 بعدازظهر (جمعا 20 ساعت) و در محل پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد. (گزارشی مختصر از دوره)
 • مدرسه زمستانی توسعه پایدار-اسفند1396
  • این دوره از مدرسه توسعه پایدار که اولین دوره جامع فصلی مدرسه توسعه پایدار بود، از 23 بهمن تا 21 اسفند 1396، هر دوشنبه ساعت 3 تا 7 بعدازظهر (جمعا 20 ساعت) برگزار شد. (گزارشی مختصر از دوره)