خدمات

خدمات ما

ما در مدرسه توسعه پایدار، با ارائه خدمات متنوع و با کیفیت بالا، تلاش می‌کنیم که کسب‌وکارها، نهادهای سیاستگذاری، سمن‌ها و فعالین اجتماعی را در پرداختن بهتر به موضوعات اجتماعی و تحقق توسعه پایدار برای کشور عزیزمان، پشتیبانی کنیم.

برگزاری دوره‌های آموزشی

مدرسه توسعه پایدار، سابقۀ درخشان و قابل اعتمادی از طراحی و برگزاری دوره‌های ویژه آموزشی در حوزه‌های مختلف مرتبط با توسعه پایدار و مفاهیم مرتبط نظیر مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها، کارآفرینی اجتماعی، محرومیت‌زدایی، توسعه محلی، گزارش‌دهی پایداری و ارزیابی تاثیرات دارد. این دوره‌ها هم به شکل سفارشی برای سازمان‌های مختلف خصوصی، دولتی و غیر دولتی اجرا شده‌اند و هم در مقاطع زمانی مختلف به شکل عمومی برگزار می‌شوند.

تعریف و اجرای پویش‌های اجتماعی

ما توانمندی خوبی در طراحی و اجرای پویش‌های اجتماعی (Campaigns) برای کسب‌و‌کارها، سازمان‌های مردم نهاد، خیریه‌ها و همچنین، نهادهای سیاستگذاری داریم و می‌توانیم کمک کنیم که اثربخشی پویش‌های اجتماعی و غیرتجاری شما بالاتر برود.

بازدید گلباف

تعریف و اجرای پژوهش‌های کاربردی

ما مطالعات کاربردی متعددی انجام داده‌ایم که به طور مستقیم با مسائل توسعه پایدار کشور مرتبط بوده‌اند و نتایج آن مورد استفادۀ طیف وسیعی از سازمان‌های دولتی و غیردولتی قرار گرفته است. ما به طور ویژه بر این باوریم که در ارتباط با مسائل توسعه پایدار کشور، نیاز به تولید دانش داریم و از این جهت بخش خوبی از فعالیت‌های پژوهشی ما درگیر کارهای میدانی و گفتگو و مشاهده و تعامل با ذی‌نفعان مختلف مسائل است.

سوالات متداول

طراحی یک پویش محیطزیستی برای تغییر رفتار شهروندان، یک پویش اجتماعی در یک جامعه محلی با هدف جلب مشارکت مردم برای بهبود شرایط زندگی، طراحی یک پویش اجتماعی و غیرتجاری در حوزه مسئولیت اجتماعی برای یک بنگاه اقتصادی، طراحی یک پویش سیاستی برای مسائل کلان توسعه پایدار کشور و …

بله! تدوین گزارش پایداری/مسئولیت اجتماعی بر اساس جدیدترین استاندارد GRI، شناسایی و تحلیل ذی‌نفعان، ارزیابی عملکرد اجتماعی بنگاه، تدوین راهبردها و برنامه‌های CSR بنگاه، کمک به بهبود حکمرانی CSR در سازمان، پیاده‌سازی استانداردهای مدیریتی مختلف حوزه پایداری و CSR و برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی مختلف و تراز بالا در زمینه CSR و پایداری، از جمله خدمات ما به سازمان‌های بخش خصوصی است.

خیر! ما به شدت به تخصص‌گرایی باور داریم و فقط در زمینه‌هایی ورود می‌کنیم که در حال حاضر در مورد آنها توانمندی داریم. البته غیر از وجود توانمندی، ما در انتخاب پروژه‌ها و کارفرمایان خود نیز معیارهایی داریم که اطمینان حاصل کنیم دانش و تخصص و تجربه مدرسه توسعه پایدار، در خدمت حل مسائل واقعی کشور قرار می‌گیرد. برای آشنایی بیشتر در این رابطه، می‌توانید بخش «درباره ما» را ببینید.

البته! شاخه‌های مختلف مدرسه توسعه پایدار، از جمله «محرومیت‌زدایی»، «ادبیات کودک» و همچنین «کسب‌وکار مسئولانه»، سوابق متعددی از درگیری در پروژه‌های میدانی در جوامع محلی و روستایی نقاط مختلف کشور دارند و لذا این حوزه یکی از توانمندی‌های سنتی و خاص ماست.

خیر! ما فقط در حوزه اجتماعی به کسب‌وکارها ارائه خدمت می‌کنیم. تنها استثنا در این حوزه، کسب‌وکارهای ذاتا اجتماعی هستند که به خاطر اهداف اجتماعیشان، ممکن است بتوانیم در برخی زمینه‌های ادارۀ کسب‌وکار به آنها مشورت دهیم.

شما می‌توانید به بخش «تماس با ما» مراجعه کنید و ضمن توضیحی درباره سازمان خود، مسئله‌ای که با آن روبرو هستید و نیز خدمتی که به آن نیاز دارید، با همکاران ما مرتبط شوید. در صورتی که بتوانیم به شما کمک کنیم، موضوع را پیگیری کرده و در صورت نیاز جلساتی نیز تنظیم خواهیم کرد.

اگر فکر می‌کنید مدرسه توسعه پایدار با ارائۀ خدمات بالا، می‌تواند به شما یا سازمانتان در تحقق اهداف اجتماعی یاری برساند، خوشحال می‌شویم در کنارتان باشیم.